Królowa jest tylko jedna – Beyonce

Kiedy pod koniec lat dziewięćdziesiątych na rynku muzycznym pojawił się żeński zespół Destiny’s Child, nikt nie mógł przypuszczać, że liderka zespołu zostanie kiedyś jedną z największych gwiazd w historii muzyki. Destiny’s Child składał się na początku z czterech wokalistek, ale to Beyonce Knowles wyróżniała się na tle koleżanek. Miała nie tylko najmocniejszy głos, ale jej ojciec był managerem zespołu, a matka, która rzuciła pracę fryzjerki, zajmowała się strojami i wizerunkiem dziewcząt.

Jak potoczyła się kariera Beyonce?

Po dość skomplikowanych perturbacjach, podczas których członkinie zespołu odchodziły, a kolejne wskakiwały na ich miejsce, w okolicach 2000 roku zespół składał się z trzech wokalistek, które dziś z nim najbardziej kojarzymy. Były to Beyonce Knowles, Michelle Williams i Kelly Rowland. Płyta „Survivor” z 2001 roku przyniosła artystkom wiele nagród, z Grammy na czele, a hity takie jak „Independent woman” z filmu „Aniołki Charliego”, „Survivor” czy „Bootylicious” obiegły cały świat.

W 2003 roku Beyonce postanowiła podkręcić temperaturę i nagrała solowy album, na którym znalazło się aż 5 przebojów. Płyta „Dangerously in love”, którą promował singiel „Crazy in love”, nagrany w duecie z Jayem Z, biła rekordy popularności na wszystkich kontynentach. Był to również początek związku artystki z raperem, który trwa do teraz, kiedy para jest już dawno po ślubie i wychowuje troje dzieci.

Beyonce jest gwiazdą nie tylko naszych czasów

Beyonce jest uznawana za jedną z największych artystek wszech czasów. Jednymi osobami w branży muzycznej, które otrzymały więcej nagród od niej, byli Michael Jackson i Whitney Houston, ale artystka ma jeszcze czas, żeby ich dogonić. Przypomnijmy, że artystka miała zaszczyt wystąpić również w Polsce w 2013 roku. Więcej o tamtejszym wydarzeniu dowiemy się z artykułu redaktora z Ostrołęki, który był na koncercie. Sprawdź https://ostrolekainfo.pl. Kilka solowych albumów, spektakularne koncerty z armią najlepszych tancerzy, role w filmach i musicalu, a także niewyobrażalne, nawet w branży rozrywkowej bogactwo, sprawiły, że Beyonce nazywana jest dzisiaj królową przez swoich miłośników oraz przez inne gwiazdy.